DIAMENTY

    Diament to minerał bardzo rzadki, nazwa znaczy dosłownie nie zniszczalny nie pokonany, co trafnie go charakteryzuje ze względu na jego twardość – 10 - w dziesięciostopniowej skali Mohsa.
    Naukowcy skrupulatnie zajmowali się sprawą powstawania diamentów, ale do dziś nie są do końca pewni jak przebiega proces ich krystalizacji. Prawdopodobnie powstają na głębokości 80 km w głąb ziemi, gdzie panuje właściwe ciśnienie a temperatury od 1100 – 1300 stopni Celsiusza. Nie dziwi zatem fakt, że są aż tak rzadkie.
    Najpiękniejsze diamenty to odpowiednio duże, wyróżniające się właściwą barwą  i czystością. Najwyższą czystość prezentują kamienie z Indii  z kolei afrykańskie mają różne delikatne odcienie. 
    Barwa diamentów od bezbarwnego po żółtawy, pożądaną klasą jest klasa D, FG, H. Klienci najczęściej decydują się na brylanty o barwie H, a czystości kamienia Si – w dobrej cenie dobra jakość.
    Czystość – naturalną cechą kamieni szlachetnych są mikro inkluzje – to wewnętrzne i zewnętrzne znamiona, które powodują że każdy kamień jest unikatowy. Aby określić klasę czystości, diament ogląda się przez lupę która powiększy go dziesięciokrotnie. Im miej inkluzji tym diament czyściejszy. Jeżeli chcemy mieć pewność czystości kamienia, wybierajmy ten klasy SI, co oznacza małe inkluzje.
    Szlif kamienia polega na nadaniu mu konkretnego kształtu i pokryciu go symetrycznymi fasetkami. Wymaga to niebywałej wręcz precyzji bo tylko właściwie oszlifowany kamień będzie odpowiednio odbijać, rozszczepiać światło i lśnić prawdziwym blaskiem. Jest wiele rodzajów szlifów : rozetowy, gładki, owalny, okrągły brylantowy, gruszka, serce, trylion, markiza, szmaragdowy i princessa. Każdy rodzaj szlifu obliczony na pożądany efekt końcowy.
     Diament posiada certyfikat z parametrami właściwymi tylko dla niego, który został sporządzony przez experta – gwarantuje to autentyczność diamentu.
    Certyfikaty są też potwierdzeniem, że diamenty pochodzą z legalnych źródeł a nie z przemytu. Kupujemy je od godnych zaufania partnerów, którzy nie mają nic wspólnego z nielegalnymi kopalniami, gdzie często giną niewinni ludzie.
    Diamenty w naszym sklepie pochodzą z legalnych źródeł i są opatrzone certyfikatem.
    Trendy w modzie zmieniają się szybko ale diamenty są ponadczasowe i  zawsze są modne.
Ponadto nie tracą swojego blasku z biegiem lat, zawsze lśnią niepowtarzalnym blaskiem.
Pasują do każdego bez względu na wiek i na każdą wyjątkową okazję jak zaręczyny, ślub czy wyjątkową rocznicę.
    W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór wyrobów z tym szlachetnym kamieniem.
Kolczyki oraz wisiorki z białego lub żółtego złota próby 0,585 (14 karatowego) z ozdobnie osadzonymi diamentami o różnej wielkości kamienia. Szeroki wybór pierścionków z żółtego i białego złota z diamentem o różnej wielkości również osadzone w 14 karatowym kruszcu.

DIAMENTY

Istnieje 16 produktów.

Wyświetlono 1-16 of 112 element(ów)

Active filters